ابزارهای ترکیب و ریختن رنگ - آموزش فتوشاپ


1 – Gradient Tool : با استفاده از این ابزار شما می توانید یک ترکیب از چندین رنگ ایجاد نمایید.

یک بار هم از این ابزار استفاده می کنیم :

1-1    : یک بوم نقاشی جدید در ابعاد 400 پیکسل در 400 پیکسل ایجاد کنید. با توجه به اینکه کار برای نمایش است مدل رنگی RGB و وضوح تصویر 72 پیکسل در اینچ را انتخاب نمایید.

1-2    :  از نوار ابزار Gradient Tool را انتخاب کنید و در نوار خصوصیات بر روی جعبه رنگی کلیک نمایید. می بینید که یک سری حالت های رنگی از پیش تعیین شده در بخش Presets قرار دارد و شما می توانید هر کدام از رنگ هایی را که مورد نظر شما باشد را انتخاب نمایید. اما اگر رنگ مورد نظرتان در این رنگ ها نبود به راحتی می توانید یک طیف رنگی کاملا سفارشی برای خود ایجاد کنید. سپس بر روی گیره های دو طرف این نوار کلیک کرده و از پالت رنگ، رنگ مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

3-1    : در صورتی که برای Gradient خود به بیش از دو رنگ احتیاج پیدا کردید می توانید بر روی ناحیه خالی از نوار رنگی کلیک کنید و هر تعداد که خواستید دستگیره رنگی جدید ایجاد کنید. برای پاک کردن این دستگیره ها کافی است که بر روی آنها کلیک کرده و به سمت بیرون بکشیدشان.

4-1 : حالا بر روی OK کلیک نمایید و با هر جهت و زاویه ای که می خواهید موس را بر روی بوم بکشید. ضمنا می توانید این طیف رنگی را به شکل دایره ای و ستاره ای و ... ترسیم نمایید.


2    – Paint Bucket Tool : این ابزار سطل رنگ نام دارد و برای رنگ آمیزی یکباره یک ناحیه و یا یک ناحیه هم رنگ استفاده می شود.

اگر بوم سفید رنگی را ایجاد کنید و بعد بخواهید آن را به رنگ دیگری تغییر دهید می توانید بعد از انتخاب رنگ مورد نظرتان در Foreground (رنگ پیشین) ابزار سطل رنگ را انتخاب کرده و با کلیک بر روی بومتان این رنگ را به صورت یک دست بر روی بوم بپاشید.


منبع : ابزارهای ترکیب و ریختن رنگ - آموزش فتوشاپ

/ 0 نظر / 61 بازدید